Strona główna

Strona główna

Szanowni Państwo!

W związku z wejściem w życie od 1 stycznia 2002 r. ustawy o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198), mamy przyjemność przedstawić Państwu demonstracyjną wersję Biuletynu Informacji Publicznej dedykowaną dla jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego.

Prezentowane rozwiązanie Biuletynu składa się z części informacyjnej, ogólnodostępnej dla wszystkich zainteresowanych petentów, oraz z panelu administracyjnego dostępnego jedynie dla uprawnionych osób zajmujących się redagowaniem BIP w danej jednostce.

Opracowując podmiotową stronę Biuletynu staraliśmy się rygorystycznie przestrzegać wymogów i standardów wyznaczonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w rozporządzeniu z dnia 17 maja 2002 r. sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 67, poz. 619). Efektem naszej pracy jest powstały szablon graficzny wraz z przejrzystym sposobem prezentowania informacji publicznych zgromadzonych w Biuletynie oraz przygotowanym menu podmiotowym  BIP. Sprawny sposób wyszukiwania danej informacji oraz praktyczność nawigacji, uzyskaliśmy dzięki wykorzystaniu do budowy Biuletynu technologii PHP i aplikacji bazodanowej mySQL. Elastyczność tej technologii pozwoliła nam również na stworzenie bardzo prostego i funkcjonalnego modułu administracyjnego. Dzięki temu redagowaniem Biuletynu mogą zająć się osoby nawet z podstawową wiedzą i doświadczeniem w obsłudze komputera. Pełna administracja i aktualizacja Biuletynu przeprowadzana bedzie bezpośrednio przez jednostkę, która samodzielnie zadecyduje o zakresie i częstotliwości tych działań. Jednocześnie zagwarantowane zostały standardy bezpieczeństwa związane z autoryzowanym dostępem do panelu administracyjnego.

Mamy nadzieje, że nasze rozwiązanie znacznie usprawni utworzenie BIP przez Państwa gminę, a dzięki uczestnictwu w programie "BIP w JST" będą Państwo mieli również szansę na aktywne współtworzenie nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

metryczka


Wytworzył: Mirela Szpręglewska (13 grudnia 2002)
Opublikował: Mirela Szpręglewska (13 grudnia 2002, 14:22:54)

Ostatnia zmiana: Jan Adminowicz (7 lipca 2004, 14:44:56)
Zmieniono: zmiana treści

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 264565